Vítejte

Penzion Slavia

Krásné ubytování v Luhačovicích

V nově zrekonstruovaném penzionu Slavia jsme pro vás připravili krásné prostředí, které je vhodné pro klidnou dovolenou, relaxační pobyty, rekondiční a školící akce.

 

PENZION SLAVIA se nachází v klidné části Luhačovic nedaleko od městského centra i lázeňské kolonády. V těsné blízkosti se nachází pramen Dr. Veselého, pramen Otovka a také areál s tenisovými kurty.

Koncem 19. století nechal lékárník Seichert postavit vilu Slavii ve stylu kosmopolitního historismu. Stavitelem vily byl Jan Malek. Ve stavebním archivu města Luhačovic se dochovala žádost o povolení stavby „pro blahorodou slečnu Helenu Seichertovou“ z roku 1896 a plán vily, pod nímž je podepsaný Jan Malek, zednický a tesařský mistr v Uherském Brodě. 

Stavební povolení bylo uděleno 20. 12. 1896, kolaudace proběhla 24. 3. 1898. Třípodlažní zděná stavba se sedlovou střechou má jednoduchý obdélný půdorys. Na fasádě i v interiéru se dochovaly původní prvky především pásová bosáž v prvním podlaží a klasicistně pojaté štuky s motivy lvích i lidských hlav. Majitel Slavie Arnold Kučera odkázal vilu do vlastnictví lázní. Roku 1994 byl interiér vilky upraven pro přechodné ubytování zaměstnanců lázní.

Součástí penzionu Slavia je i butik Top Fashion kde Vás rádi obsloužíme a poradíme s výběrem stylového oblečení značek Cecil a Street One

Close Menu